Země kde je legální a nelegální erotická práce, mezi ně je i Česko

Česko se stalo součástí mapy deníku the Independent. V rámci ní je označeno za zemi s legálním práce v erotice spolu s dalšími sousedními státy. Otázka prostituce v Čechách je ale ve skutečnosti v takzvané šedé zóně. Source: The Independent.

Britský deník the Independent nedávno přinesl na svých stránkách mapu, která barevně rozlišuje země a postavení prostituce v rámci zákonů.

Červená barva označuje země, kde je práce v erotice nelegální, žlutá, kde je legální, ale neregulovaná a modrá znamená legální a regulovanou prostituci v zemi.

práce v erotice ve světě

Česko se spolu s Slovensku a Polskem zařadilo mezi země, kde je erotická práce legální, ale neregulovaná.

Podle vysvětlení britského portálu to znamená, že ilegální jsou nevěstince a podnikání s prostitucí propojeny. Ale samotná prostituce je legální. Informace jsou v tomto případě zavádějící, ovšem otázka je, erotická práce v Čechách se nachází v takzvané "šedé zóně".

Organizovaný obchod s erotickou prací je nezákonný a trestný. Samotnou prostituci zákon sice nepovoluje, ale ani nezakazuje. Na druhé straně jsou právě prostitutky mnohokrát oběťmi. Stávají se objektem trestných činů, jako kuplířství, znásilnění, omezování osobní svobody, vydírání a zavlečení do ciziny.

Ve větších městech není problém najít prostitutky na ulicích, erotické masážní salony nebo i striptýzové kluby. Stejně webové stránky a servery chatu na internetu jsou místem, kde si zájemce může služby podobného charakteru vyhledat.

"Za práce v erotice obecně nelze momentálně potrestat ani prostitutku a ani klienta. Zákon v zásadě trestá jen podnikání související s prováděním prostituce. Práce v erotice jako taková je upravena v Trestním zákoníku." objasnil JUDr. Milan R. z advokátní kanceláře Witt & Kleim.

Stát v současnosti nemá žádné možnosti, aby mohl zdanit zisk z peněz za práce v erotice, ačkoli erotické masážní salony a podobné instituce jsou zdaňovány. Podle některých odborníků se na práce v erotice dá nahlížet jako na formu výměnného obchodu služeb za peníze a proto by jí zdanění mohlo státu přinést ročně až miliony na daních.

Na Red-life si můžete vybrat více z erotických prací, podívejte naše nejnovější nabídky v Čechách a v zahraničí.