Obchodování s lidmi je v dnešní Evropě velký byznys i ve světě erotiky

Obchodování s lidmi je celosvětově třetí nejvýnosnější nelegální obchod po byznysu s drogami a zbraněmi. Třeba dávat velký pozor i při výběru práce v erotice iv Čechách ale iv zahraničí!

"Podle odhadů se na něm každoročně mezinárodní organizované skupiny obohatí o 110 miliard eur," uvádí ministerstvo vnitra.

Erotické a sexuální zneužívání

V Čechách funguje program Podpory a ochrany obětí obchodování s lidmi. K 30. červnu v něm bylo zařazeno 19 lidí (asi 60 procent žen a 40 procent mužů).

"Jde o občany České republiky a vykořisťování byly převážně ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, v Holandsku, Německu, Slovinsku a v Slovensku," přiblížil tiskový odbor resortu vnitra.

Přibližně 40 procent těchto obětí zneužívali na nucenou práci, 30 procent práce v erotice, při 20 procentech šlo o nucený sňatek a asi 10 procent obětí nutili žebrat nebo páchat kriminalitu.

Resort vnitra před odchodem do zahraničí radí dobře si prověřit práce v erotice nebo osobu, která práci v zahraničí nabízí. Každá erotická nebo escort agentura musí být v seznamu zprostředkovatelů zaměstnání, který je dostupný na stránkách úřadů práce, sociálních věcí a rodiny.

sex práce v erotice

Nepřijímejte nelegální erotickou práci

Ministerstvo také radí podepisovat jen pracovní smlouvu v jazyce, kterému člověk rozumí a ve které je jméno a adresa zaměstnavatele, adresa budoucího pracoviště, náplň práce, výše odměny, ubytovací podmínky a trvání pracovního poměru. Nepřijímejte nelegální práce v erotice nebo jakéhokoliv jinou práci. Vycestujte, až když jste o tom přesvědčen, že budete dělat na 100% bezpečném místě.

O odchodu do zahraničí je dobré informovat své blízké nebo dobrých známých, aby někdo věděl kam jste zmizely.

 "Doma nechte přesnou adresu a telefonní číslo plánovaného pobytu a co nejvíce informací o budoucím zaměstnavateli, fotokopii pasu a nejnovější fotografii," radí odbor prevence kriminality ministerstva vnitra.

Na stránce Red-life hledejte naše doporučené práce v erotice, najdeš zde pravidelně aktualizované a professionální inzeráty s výbornými podmínkami. Hledej ověřené inzerenty!